Black-Word
Salut si bun venit pe forumul "Black-Word"!
Daca iti place forumul nostru intregistreazate dand clik pe butonul cu acelasi nume!
Ce mai astepti?
CLIK pe REGISTER!
Black-Word
Vrei să reacționezi la acest mesaj? Creați un cont în câteva clicuri sau conectați-vă pentru a continua.

Black-Word

Este un forum pentru toti.

AcasaPortalCăutareÎnregistrareConectare

Inima lui Lucifer

In jos 
AutorMesaj
Black Angel
Prim director
Prim director
Black Angel

Data de inscriere : 20/11/2010
Varsta : 23
Localizare : In ajutorul vostru!

Inima lui Lucifer Empty
MesajSubiect: Inima lui Lucifer   Inima lui Lucifer EmptyMar Ian 18, 2011 7:28 pm

occ:Povestea nu este in intregime meritul meu in caz ce am fani la ea.Este adaptata la visul soramei.Eu am scris si ea mi-a povestit totul.Deci laudele apartin ei!
bic:

Capitolul I
Un nou tip

Sabina povesteste...........
''O noua dimineata........ma pregatesc sa plec la scoala.Sunt in clasa a 11-a.Am 17 ani dupa cum scriu mereu.Am impresia ca totul va fi diferit azi.Ceva nou!Uimitor!'' scriu in jurnal si ies din casa.Ajung la scoala.Totl era ca o zi banala cu ore plictisitoare......dupa acestea aveam cursuri cu clasa a 12-a.In fiecare zi la fel.Dupa ore ma indrept spre clasa unde aveam acele lecti chiar la matematica.Se svonea prin scoala ca s-au transferat multi noi colegi la scoala noastra.Printre fete se zvonea de un nou venit.Era cunoscut peste tot.Fetele doreau ''sa puna mana pe el''......pe mine nu ma interesa.Doarea sa stiu ce este asa special cu ziua asta.Intru in sfarsit in clasa.Bancile erau asa puse incat sa avem coleg de banca.Ma asez in a treia banca langa fereastra.Doream sa vad cine vedea langa mine.Deodata se aud niste fete care zic:
-El e.....el e.......A!!!!!!!
Banuiam ca se refereau la noul tip.Tot ce stiam despre el este ca il chema Sebastian.Ma gandem Iar o fi un racar sau un alt neghiob.Urasc persoanele astea.Se cred buricul pamantului!.Tipul cel nou intra in clasa si se aseaza langa mine.Eram colegi se pare.......era un tip inalt, cu parul negru si ochii tot la fel cateodata cand se enerva acestia devedeam rosii.Se aseaza in banca si intra profesorul.Era unul plictisitor care stia numai sa vorbeasca.Parca simteam cum mi se inchideau ochii.Scriam tot ce acesta spunea.Ma plictisisem.Dintr-o ''prostie''............. caci asa se va dovedi pentru un timp,...........scap pixul intre banci si el ca un gentalmen cum se dovedeste, ma ajuta sa il iau.Eu imi intand mana dupa el dar in acelas timp si acesta.Mainile noastre se ating pentru 5 secunde in timp ce ne-am ridicat privirile si ochii nostri s-au intersectat.......apoi fiind deranjati de profesor care ne intreba ce este.Ridic repede pixul si raspund ca nu se intampla nimic.Ma priveste ciudat si se intoarce la tabla fiind in continuare plictisitor.
Dupa ceva timp primesc un bilet de la colegul meu:''Sebastian Matellium''.Imi dau seama ca s-a prezentat si am zis de ce nu.Ii trimit un bilet.''Sabina Kandrav''.
Orele se sfarsesc.Doream sa vorbesc cu colegul meu dar disparuse din clasa.Ies afara cu gandul sa merg acasa.Ajung la coltul scolii unde ma numesc de Sebastian care statea acolo.Ma rosesc deoarece nu stiam cum am putut sa fac asa ceva sa ma lovesc de cineva.Deodata aud pentru prima oara vocea sa:
-Buna.Eu sunt Sebastian dupa cum am scris. spune sambind chir ciudata.Mi se parea ca ascundea ceva.Era intunecat.
Ma rosesc si mai mult din cauza vocei ce imi patrunse chiar violent in corp.Stau ceva timp asa vezand cum ma priveste si zic putin balbaita:
-Bb...uu...naa.......Eu........sss....suunnn....t.....Sabina.zic chiar emotionata.Vand cum isi da seama si zambesc.Nu am mai simtit asa frica sa pot spune niciodata!
Mergem impreuna pana la blocul unde locuiam si apoi il aud ca spune:
-Pa.....ne vedem maine!
Zambesc si raspund la fel urcand scarile.Ziua fusese chiar uimitoare.Locuiam intr-un apartament cu peretii roz si negri.Im placea aceasta combinatie.Ma duc in camera scriind in jurnal:''Cum am spus ziua asa a fost noua si de neuitat!Un nou tip........colegul meu!Sebastian..............''
Sus In jos
https://black-world.forumgratuit.ro
Carina
Prim director
Prim director
Carina

Varsta : 24
Localizare : Aici!!

Inima lui Lucifer Empty
MesajSubiect: Re: Inima lui Lucifer   Inima lui Lucifer EmptyMar Ian 18, 2011 7:34 pm

Super,super,super,super tare..woow..misto rau,,NexTu !!!!!!! drunken cheers
Sus In jos
Black Angel
Prim director
Prim director
Black Angel

Inima lui Lucifer Empty
MesajSubiect: Re: Inima lui Lucifer   Inima lui Lucifer EmptyMar Ian 18, 2011 8:44 pm

occ:Multumesc.Nu uitati sora mea are tot meritul.Ma bucur ca am un fan si cu o colega pe care o introduc acum 2 superrrrr.Acum nextul

Capitulul 2
Un nou inceput.........

Sebastian povesteste.....
Ma trezesc de dimineata.Eram obosit.Ma pregateam sa ma indrept spre scoala si sa inceapa cursurile unde eram colg cu Sabina.Incep sa simt ceva pentru ea.Chiar imi doream sa o vad din nou.Ceva in mine era satisfacut insa in minte cand vedeam pe cineva imi veneau idei mortale si chinuitoare.Eram demon.Nu imi facem prietenii.Imi era teama sa nu ma atasez de cineva si sa fiu nevoit sa ucid sau sa chinui din cauza dorintei mele nebune de sange.Acum ma simteam diferit.Parca acea parte din mine coexista cu cea buna.Incercam ca atunci cand sunt in preajma Sabinei.Cand vorbeam cu ea simteam cum partea mea rea imi lua controlul.Incercam sa ma abtin insa nu puteam asa ca am hotarat sa fiu eu!

Ma indrept spre scoala.Pe drum vad un baiat nou.Parea ca mine.Era intr-o gasca si aud cum ma saluta:

-Hei!Sebastian sau cum te numesti ni te alaturi?

Zambesc satusfacut si zic

-Da desigur.Eu sunt Sebastian

-Stiam eu sunt Damon.

Se aude clopotelul asa ca mergem in scoala in clasa.Damon sta in spatele meu si imi zice in ora de istorie pe care nu o prea faceam.

-Ma..............vreu sa ma duc la fata aia. spune si arata spre o fata.O cheama Roxana.De fiecare data cand ma duc la ea apare paluga aia de iubit al ei.Sunt inebunit dupa ea.Vreau sa o prind dupa ore si sa vorbesc cu ea.

Zambesc satisfacut si malefic:

-Desigur.Treaba mea!O prind eu apoi vi si te las cu ea.

Spun si stau la ore care ma plictiseau de moarte.Se aude ultimul clopotel stiam ca trebuie sa merg la cursuri.Ma duc si o vad pe Sabina care statea tot pe acelas scaun si vad cum cineva se apropie de ea asa ca ma duc in graba si zic:

-Acest loc este ocupat fraiere! spun asta caci era un tocilar de toate zilele.

Ma asez uitandu-ma la ea fara sa spun ceva pana ce aud vocea ei:

-Buna.Ma bucur sa te revat.Ce faci? spuse a cu un zambet feritit pe fata.Era luminata!

-Buna. spun eu apoi continuu spunand usor la ureche.Cu uciderile demonice. spun zambind siret.

Vad cum se uita parca speriata si zambesc amuzat spunand linistind-o:

-Am glumit stai linistita.Bine.Tu?

Vad cum se linisteste putin cate putin si se uita tresarind la profesor care intrase in clasa.Acesta incepe sa scrie ca ieri.Nu ma puteam gandi in alta parte decat la afirmatia mea si fara Sabinei cand a auzit.Stiam ca daca voi fi atat de nebun sa zic ca sunt demon s-ar speria si va spune tuturor eu riscand sa o ucid.Acum nu ma stimteam asa.......cand o priveam pe Sabina ma gandeam ca un nou inceput ma astepta.

Orele se termina si o conduc pana acasa.Vad cum intra si o urmaresc pentru a afla unde sta.Eram hotarat sa o i-au prin surprindere.

Se insera.M-am dus la ea la balcon si ciocanesc.Van unbra ei ca se apropie precauta si se uita sa vada cine e.Cnad ma vede este mirata dar ma primeste fara sa mai intrebe cum ajunsesem acolo.Am stat ceva timp si am disparut plecand acasa.Stiam cum ceva nou va incepe.
Sus In jos
Carina
Prim director
Prim director
Carina

Inima lui Lucifer Empty
MesajSubiect: Re: Inima lui Lucifer   Inima lui Lucifer EmptyMar Ian 18, 2011 8:49 pm

Woww..misto rau!!!Cool....Astept NeXtUl.... lol!
Sus In jos
Black Angel
Prim director
Prim director
Black Angel

Inima lui Lucifer Empty
MesajSubiect: Re: Inima lui Lucifer   Inima lui Lucifer EmptyJoi Ian 20, 2011 7:59 pm

off:Acum nextul:Bucurati-va!
on:

Capitolul 3
''As vrea ...........dar nu pot..........''

Roxana povesteste

Totul incepe la scoala.......
Stau in bvanca, gandindu-ma.....nici eu nu stiu la ce ma gandeam.Probabil la nimic.Intorc privirea spre banca unde trebuia sa stea Victor.Nu este.Intorcandu-ma inapoi,Vad cum Damon vorbeste cu noul coleg(Sebastian) si se uita la mine.Cand ma privea ochii lui straluceau puternic.Nu stiam de ce ma priveste.....simteam cum ceva ma atrage la el.......
Suna clopotelul.Aveam chimie:Bleah!Colegul meu era chiar Damon.Profesoara vorbea.....nu intelegeam nimic.Eram paralela cu chimia.Nu imi placea deloc.Deodata primesc un bilet.Il deschid discret si vad ca era de la Damon.

''Vrei sa iesim la un suc?''

Citesc de zece ori.Acum stiam de ce el se uita la mine.De asemenea ii scriu si eu unul

''Cum sti, am uibit, Victor.As vrea......dar nu pot.......''

Ma asteptam sa imi mai trimita unul, dar nu s-a mai intamplat.Ma simteam prost.Orele se sfarsesc.Ma indrept spre apartamentul unde locuiam.Mergeam,....mergeam......ma simteam ciudat.Parca cineva ma urmareste.....Nu stiam de ce.Aveam acest sentiment.Oare de ce?Dau coltul unui bloc parasit.Deodata cineva ma prinde.Imi pune o batista la gura si ma leaga la ochi.Sunt dusa inauntrul blocului.Era chiar in paragina.Nu vedeam pe nimeni.Era intuneric.

Deodata aud niste pasi.Auzul nu ma insela deoarece, aud niste voci:

-Am adus-o!

-Multumesc.Ramanem prieteni.Cred ca poti pleca.Ma descurc eu.

Auzind acea voce ma sperii.Pasi se auzeau din nou......incep sa tremur.Deodata simt cum ceva ma atinge.O voce seducatoare se aude aproape de urechea mea.Era chiar Damon:

-Ce faci......?Roxana......

Inima imi batea rapid de frica.Aud o intrebare cunoscuta:

-Vrei sa iesim la un suc?

Imi revin si zic cu o voce care tremura:

-As vrea........dar nu pot............

-De ce iti este frica?Nu iti fac nimic.

Spune si ma manghie, atunci eu tip:

-Nu!

Aud o voce nervoasa:

-Nu tipa!Nu iti fac nimic!

Spune si ma saruta fortat.Dupa un timp.....imi da drumul si plec acasa.

......de ce s-a intamplat asta?......Damon
Sus In jos
02gold23
Mini directori
Mini directori
02gold23

Data de inscriere : 24/12/2010

Inima lui Lucifer Empty
MesajSubiect: Re: Inima lui Lucifer   Inima lui Lucifer EmptyJoi Ian 20, 2011 8:15 pm

Hai sa comentez si eu. Interesanta povestea, ador sa citesc ficuri cu Sebastian din simplul motiv ca in fiecare gasesc cate un Sebastian nou. Mai sunt cateva greseli de tastare dar nu sunt grave. Cele de exprimare sunt grave dar nu ai. Gambatene!
Sus In jos
http://animeneko.forumz.ro
Carina
Prim director
Prim director
Carina

Inima lui Lucifer Empty
MesajSubiect: Re: Inima lui Lucifer   Inima lui Lucifer EmptyJoi Ian 20, 2011 8:36 pm

Super misto....Cool!!!NeXTul! lol!
Sus In jos
Black Angel
Prim director
Prim director
Black Angel

Inima lui Lucifer Empty
MesajSubiect: Re: Inima lui Lucifer   Inima lui Lucifer EmptyJoi Ian 27, 2011 1:20 pm

off: mersi mult!O sa am grija acum in sfarsit nextul!!

CAPITOLUL 4
''Noi veniti''

Sabina povesteste.............

Este sambata.Imi suna telefonul.Era sora mea.Ma trezise din somn.Ma ridic si raspund cu o voce obosita:

-Alo!........da..........ce este?

-Buna!!Ce faci?

Ma enervez putin ca ma trezise si zic:

-Hai zi ce vrei!Imi este somn!

-Ho........!!!Nu fi morocanoasa!

-Zi nu ma enerva!

-Bine........am vrut sa spun ca vin cu tata si mama la tine.

-Ce?!Aici?

-Da!La tine!

-Cand?De ce?

-Ma usor cu intrebarile!Acum!Suntem pe drum.........

-Ce?!

-Hai pa.Mai avem putin!

Inchid telefinul si ma ridic din pat.In graba mea ma impiedic si cad:

-Auuu!!

Ma ridic si caut in dulap ceva cu care sa ma schimb.In sfarsit ma inbrac cu o rochie alba ''mini'' si colanti negri.Fa curatenie in casa si ma asez pe canapea, in living.Se aude soneria.Credeam ca sunt parintii asa ca ma grabesc sa deschid usa si vad ca era Sebastian.

-Sebastian?

-Da.....asa ma cheama........pot intra?

-Aaa..........da, sigur intra.Spun si il poftesc inauntru.

Trece un timp.....Sebasian era tit ma mine.Stateam amandoi la bucatarie.Se aude taraitul enervant al soneriei.Ma ridic si deschid usa.Era mama.

-Mama.......Nu imi vine sa cred.....De ce acum?Dar este Sebastian aici.Ce sa fac?Las totul in voia sortii......

O poftesc inauntru si ii ajut cu bagajele.Deodata vad cum mama intra in bucatarie, unde era Sebastian.Ma sperii dar observ ca plecase.

Ce....?Cum?Cum .....a.....plecat....?

Imi revin si ma comport normal.Mama vine si imi spune:

-Ce faci draga mamei?

-Bine.Si cat o sa stati?

-Pana cand plecam in Filipine si iti luam casa.

-O casa?A mea?

-Da.Daca vrei poti sta cu oricine.O vei primi peste o saptamana.

-Saptamana.........adica cadou?Ca este ziua mea!

-Da.!

Ma bucur dar apoi imi aud telefonul ca suna.

-Alo?

-Ce faci?

-Bine.Cum ai disparut asa?

-Treaba mea!Ce zici,vi la o petrecere asta seara?

-Da.

-Vin sa te iau pe la 8:00.

-Cine era, draga??

-Un coleg.Asta seara plec la o petrecere.
Sus In jos
Carina
Prim director
Prim director
Carina

Inima lui Lucifer Empty
MesajSubiect: Re: Inima lui Lucifer   Inima lui Lucifer EmptyJoi Ian 27, 2011 3:19 pm

In sfarsit ca am asteptat super tare,misto rau..cool...nu stiu ce sa mai zic:))...Nextul Plz!
Sus In jos
02gold23
Mini directori
Mini directori
02gold23

Data de inscriere : 24/12/2010

Inima lui Lucifer Empty
MesajSubiect: Re: Inima lui Lucifer   Inima lui Lucifer EmptyJoi Ian 27, 2011 5:14 pm

Eu , pisica neagra cu ochii aramii, revin cu (,) criticatul! Cam mult dialog...dar nu deranjeaza foarte mult. Mi-a placut faza cu:
"Sebastian?
Da asa ma cheama...Pot intra?"
Pana la urma avea dreptate. Acum tac si astept urmatorul capitol . Gambatene! cat
Sus In jos
http://animeneko.forumz.ro
Black Angel
Prim director
Prim director
Black Angel

Inima lui Lucifer Empty
MesajSubiect: Re: Inima lui Lucifer   Inima lui Lucifer EmptyMar Feb 15, 2011 6:36 pm

off:Acum nextul super tare!!!Mie imi place mult:X:X
On:
CAPITOLUL 5
Primul sarut

Sebastian povesteste.........

Inchid telefonul.Asteptam ora 8.O intrebare imi venea in minte:’’Este deara……sunt demon…..de ce se inatmpla acum?Daca nu ma voi putea controla?’’Aud telefonul ca suna:

-Alo?

-Alo ce faci Sebastian?

-Bine.Tu, Damon?

-Ok.Mergi asta seara la petrecerea aia?

-Da.Merg cu Sabina.

-Care Sabina?

-Nu conteaza.Mergi si tu?

-Ma gadeam sa o invit pe Roxana.

-Aaa……..ai nevoie de ajutor,nu?

-Nu.O urmares si o intreb .Oricum paluga i-a dat papucii.

-Da?

-Da acum ma duc la ea ca sa aiba pe ce umar sa planga.

-Mult noroc!Ai grija sa nu te plesneasca.

Rad si inchid.Ma uit in dulap si ma imbrac cu o jacheta neagra,jeansi si plec la Sabina.Bat la usa si vad ca deschide mama ei.

-Sabina este cineva!!

-Daaa!!!Vin acum!

Vad cum Sabina vine.Arata de vis.Avea niste blugi scurti de tot si o rochie neagra care acoperea blugii.Era chiar frumoasa.Avea ochii machiati cu negru si niste sandale la fel.

-Seby?

-Da.

-Mama…….eu plec!!

-Bine.Distreaza-te!(ce mai mama=))as fi vruta toti una la fel)

Vine cu mine.M-am hotarat ca eu chiar daca sunt un demon pot fi si un gentalmen.

-Ce frumoasa esti.

Vad cum zambeste si zice.

-Multumesc si tu…

O iau de mana si ne urcam in masina mea care era tot neagra.Ajungem la petrecere care se tinea intr-o discoteca.Intram si o i-au de mana.Vad cum nu zice nimic.Probabil accepta asa ceva doar ca cineva sa nu se i-a de ea,caci erau multi golanii pe aici.Mergem la bar unde vad ca Sabina ramane pe loc.

-Saby ce ai?

-Ala este colegul meu din generala.Ma chinuia mereu.Batea toate fetele.Si vine aici.Ce ma fac?

-Stai linistita!

-Dar…….

-Hei buna Sabina.

Vad cum nu raspunde asa ca ca acesta ii da o palma.Atunci ma enervez si o iau afara.

-Esti in regula?

-Stiam ca asa se va intampla.

-Aici te ascunzi.Fugi?!

-Las-o!!

-Si eu cine e?spune incepand sa rada.

Simteam cum adevarata mea latura iese la suprafata, asa ca il bat pe tip.Ma duc la Sabina si vad ca era marcata.Ma apropii usor de ea,insa aceasta ma i-a in brate.Vad cum se simtea in siguranta.Atunci ea isi ridica privirea.Ii dau parul ei fin intr-o parte si o sarut!
Sus In jos
Continut sponsorizat

Inima lui Lucifer Empty
MesajSubiect: Re: Inima lui Lucifer   Inima lui Lucifer Empty

Sus In jos

Inima lui Lucifer
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Black-Word :: Creatii :: Fan fiction-
Mergi direct la: